TASARRUFUNUZU HESAPLAYIN.
Tamamen elektrikli bir BMW i otomobili kullandığınızı hayal edin: Yakıt tüketiminin olmadığı, emisyonun sıfır olduğu bir senaryoda maliyet tasarrufunuz nasıl olurdu? CO2 salınımı açısından çevreye ne kadar katkı sağlardınız? Hesaplamak için doğru yerdesiniz.
01
TÜKETİM TASARRUFUNUZU HESAPLAYIN.
Tarzınıza en uygun tamamen elektrikli BMW otomobilini seçin ve ne kadar tasarruf edebileceğinizi görün. Tamamen elektrikli bir BMW modelini, benzinli ya da dizel bir otomobil ile maliyetler açısından kıyaslayın. Aşağıda yer alan hesaplama aracını kullanarak aracınızın ortalama yakıt tüketimini ve yıllık katettiğiniz yol verilerini girin ve tamamen elektrikli bir BMW modeli ile elde edebileceğiniz tüketim tasarrufunuzu hesaplayın.
Tamamen elektirikli
i4 M50.
544 hpGüç çıkışı
258.5 - 318.8 milesWLTP Menzil
3.4 mi/kWsa WLTP Enerji Tüketimi
DETAYLARI KEŞFEDİN
02
KIYASLANACAK OTOMOBİLİN VERİLERİNİ GİRİN.
Öncelikle yukarıda karşılaştırmak istediğiniz tamamen elektrikli BMW modelini seçin, ardından aşağıdaki alana kıyaslamak istediğiniz iki farklı yolculuğun detaylarını girin ve akaryakıt maliyeti olmadığı durumda elde edebileceğiniz tasarrufu hesaplayın. Hesaplama sonunda göreceğiniz sonuçlar tahminidir; gerçek sonuçların kat ettiğiniz mesafe, yakıt ve elektrik maliyetleriniz, şarj etme yöntemleriniz, sürüş koşulları ve stiliniz dahil olmak üzere bir dizi faktöre göre değişiklik göstereceğini unutmayın.
Kıyaslanacak Otomobilin Verileri
Yakıt Tipi
Elektrikli Seyahate Dair Veriler
×

Wallbox ile şarj etmenin birim maliyeti 2,25 TL/kWh’dir.

%90
%10
info Wallbox
×

Şarj etme işlemi temelde normal ve hızlı şarj olarak iki farklı şekilde yapılabilir. Normal şarj işlemi AC adı verilen akım ile gerçekleştirilir ve Wallbox dahil 22 kW şarj gücüne kadar olan şarjlanmalar bu kapsama girer. BMW elektrikli otomobile sahip olduğunuzda otomobilinizle birlikte hem evde hem de halka açık şarj istasyonlarında şarj işlemini yapabilmeniz için 1 adet AC şarj kablosu ve 1 adet de ev tipi prizlerde kullanıma uygun şarj kablosu gelir. Bu sayede, elektriğin olduğu her yerde otomobilinizi şarj edebilme esnekliğine sahip olursunuz.

Şarj işlemi için, otomobilinizde yakıt kapağını açtığınızda iki farklı soket girişi bulunur. AC ve DC olarak ayrışan bu girişleri tercih ettiğiniz şarj işlemi türüne göre kullanabilirsiniz.

DC info
×

Şarj etme işlemi temelde normal ve hızlı şarj olarak iki farklı şekilde yapılabilir. Hızlı şarj işlemi DC adı verilen akım ile gerçekleştirilir ve 22 kW şarj gücünün üstündeki şarjlanmalar bu kapsama girer. DC şarj işlemi genelde şehirler arası yolculuklarda kısa zamanda uzun menzil kazanmak için tercih edilir.

Şarj işlemi için, otomobilinizde yakıt kapağını açtığınızda iki farklı soket girişi bulunur. AC ve DC olarak ayrışan bu girişleri tercih ettiğiniz şarj işlemi türüne göre kullanabilirsiniz.

03
YILLIK MASRAF KARŞILAŞTIRMASI.
TL
Yakıt Masrafınız
TL
Şarj Etme Masrafınız
TL
Hesaplanan Tasarruf
GR
Engellenen
CO2
emisyonu
*Yıllık Tasarrufunuz = Yakıt Masrafınız - Şarj Etme Masrafınız
İlgili birim elektrik maliyeti yaklaşık bir tutar olup; buradaki hesaplamalar, seçtiğiniz Wallbox ve DC kombinasyona göre tamamen elektrikli otomobilinizin evde şarj edilmesine ilişkin belirtilen maliyet ile belirtilen mesafe ve ortalama yakıt tüketimi için söz konusu benzin veya dizel akaryakıt maliyetleri arasındaki kıyaslamayı gösterir. Sonuçlar tasarruf edilen yıllık yakıt maliyetini tahmini olarak göstermekle beraber, gerçek sonuçlar abone grubu (mesken, sanayi vb), elektrik tüketimi kademe seviyesi (düşük veya yüksek kademe), katedilen mesafe, yakıt ve elektrik maliyeti, şarj etme sıklığı ve yönteminin yanı sıra sürüş stili ve sürüş koşulları gibi bir dizi faktöre göre değişiklik gösterir. Menzil (km) ve enerji tüketimi (kWsa / 100 km) verileri WLTP ölçüm yöntemine göre hesaplanmıştır. Engellenen CO2 emisyon değeri hesaplamasında BMW 520i Sedan modelinin sahip olduğu 162 gr/km ortalama CO2 emisyon verisi baz alınmıştır.
ELEKTRİKLİ BMW OTOMOBİLLERİNİ KEŞFEDİN.
Tamamen elektrikli bir otomobil sahibi olmak istiyorsanız BMW, sahip olduğu geniş elektrikli model yelpazesi ile farklı yol tiplerinde sizlere ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor. BMW i modelleri; bir BMW otomobilinden beklediğiniz performans ve yol tutuşunu, dilediğiniz tasarım ve konfor detaylarıyla mükemmel şekilde bir araya getiriyor.
MY BMW APP.

ŞARJ HARİTASI BMW TÜRKİYE UYGULAMASINDA.

BMW Şarj Haritası’nı BMW Türkiye mobil uygulamasında kullanmaya ne dersiniz? Ayrıca My BMW, fiyat listesi, modeller, Yetkili Satıcı ve Servisler gibi faydalı işlevler de her an cebinizde olsun.  

MY BMW APP APPLE MY BMW APP GOOGLE

 

DIGITAL MODEL BROCHURE.

BMW’NİZİ TASARLAYIN VE REZERVE EDİN.

Aklınızdaki BMW i modelini BMW’ni Tasarla içerisinde dilediğiniz şekilde konfigüre edin ve ön rezervasyonunuzu BMW’ni Bul üzerinden kolayca yapın.